Komunitou podporované zemědělství 2020

zvolili jsme Svobodný statek na soutoku, o.p.s. (má asi nejpestřejší nabídku a skladbu KPZ)

Sezóna KPZ

začíná ve 20. kalendářním týdnu (cca 12. května) a trvá do začátku listopadu (3. listopadu).

Od poloviny listopadu začne zimní sezóna a jiná frekvence závozů. O zimní sezoně 2020 budou informace  až během srpna.

Možnosti KPZ

frekvence se domlouvá předem, lze i nakombinovat – (např. 4 závozy 1x za 14 dní, 10 závozů 1x týdně)-  na dovolenou tj. vynechání se musím zeptat, ale nejlépe trvale po celou sezónu.

• 26 závozů– závoz každý týden  – 11.000 Kč (15.000 Kč)
  • 13 závozů – závoz jednou za čtrnáct dní – 6.000 Kč (10.000 Kč)

Při průběhu průměrné sezóny garantuje statek 9 druhů zeleniny. Při dobré úrodě se počet druhů může navýšit. Podrobnosti o skladbě podílů v průběhu roku

Platba

bude předem během dubna, května před začátkem sezony na účet 2700295881/2010.

Částku je možné rozdělit na polovinu do dvou splátek, druhá splátka v srpnu.

někteří podílníci by si rádi odpracovali část platby za KPZ. Ze strany statku je to umožněno, nicméně se musí domluvit na formě pracovní smlouvy, odměně a pravidelné výpomoci. V případě zájmu se ozvěte….

Doba rozvozu

Přesný den a doba rozvozu na jednotlivá odběrná místa budou zveřejněny do konce dubna.

Rozšířená nabídka

Předplatné, jahody (začátek června) a květiny.

V případě zájmu se ozvěte svým koordinátorům o kolik kg byste měli zájem. Dodáváme je v rámci závozů rozdělené do kilových vaniček. Cena 200 Kč za kilogram. Platí se až v době, kdy jsme schopní objednané množství potvrdit.

nabídka mimo KPZ

Statek má i aktuální nabídku na webu, lze si z aktuální nabídky i přiobjednat (pokud budeme mít sběrné a rozdělovací místo a kapacitu na rozdělování, o což se snažíme) Tuto objednávku a platbu si zařizujete sami. My (spolek Hájovna) můžeme poskytnout jenom sběrné místo.

Aktuální nabídka se aktualizuje vždy čtvrtek večer před závozem.