Od 1.7.2021 do 30.6.2023 je naše instituce realizátorem projektu „Komunitní centrum Hájovna“ s registračním číslem CZ.07.3.63/0.0/0.0/20_077/0001784, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt si klade za cíl podpořit rodiče, děti a mládež v nepříznivé sociální situaci prostřednictvím výchovně vzdělávacích, volnočasových, sociálně kulturních aktivit, včetně aktivit nízkoprahového charakteru, za účelem prevence sociálního vyloučení osob a zapojováním těchto osob do života místní komunity.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 2074545_605664_logo_695.jpg.

 

Tento projekt byl součástí reportáže České televize: reportáž

Kurzy leden 2023

Kurzy září 2022

První běh kurzů od září 2021 je za námi, koukněte, jak probíhal.

OHLASY Z PRVNÍHO KURZU PRO RODIČE PODZIM 2021

„Neváhejte, nebojte se, nestyďte se. Čeká Vás fajn parta, zatím, maminek. A také zatím, fajn partička dětí (může se změnit na partu), o které je báječně postaráno a to jak o maličké děti, tak i o školáky, na které čekají moc hodné a milé paní učitelky. V Hájovně je příjemné a milé prostředí, v blízkosti nádherného lesoparku. Budete moci, jako rodiče na dvě hodinky myslet také na něco jiné, než starosti a problémy. Naučíte se a dozvíte pár zajímavých věcí, můžete sdílet s námi svoje radosti i strasti, navíc v péči báječných dam z Hájovny. Těšíme se na Vás i Vaše děti.   –  snad to tak stačí a klidně mě i jmenujte, mě to fakt nevadí. Hlásím, kudy chodím, že je to u vás moc fajn 😊.“ (Lenka, finační manažerka)

„Pro mě obtížná účast na čemkoli jak po finanční stránce, tak bez nutnosti zajistit hlídání i pro dítě. Tedy vytvoření programu současně pro nás obě, je neocenitelné, ojedinělé a vzácné a představuje pro nás velkou podporu na cestě náročným životním obdobím. Ráda bych za to organizátorům z celého srdce poděkovala a vyjádřila tak podporu i v jejich dalším konání.“ (Lea, na rodičovské)

„Ničeho se nebojte a přijďte, já jsem velký stydlín. Přesto jsem po těch letech na mateřské, sama s dvěma dětmi cítila, že je potřeba udělat něco pro sebe a začít se zase zapojovat mezi lidi. Něco se naučit, získat trochu důvěru v sebe, že dělám něco správně.. Rozhodně ty dvě hodiny, kdy nemusím řešit děti, ani nic jiného, je pro mě skvěle strávený čas v Hájovně.“ (Jana, na rodičovské)

„Mámo (táto) přijď do Hájovny a na dvě hodiny můžeš přepnout jen sama na sebe! To je nejvíc. Máš ČAS a KLID. I když na tom zrovna nejsi dobře, tady se cítíš dobře v domáckém prostředí, že v tom nejsi sám, získáš podporu a pochopení. Ať už od děvčat z Hájovny, lektorů nebo ostatních v kursu.Můžeš vypnout radar, myšlenky na práci i domácnost. O děti bude skvěle postaráno, užijí si to také. (Alena, zahradnice a zahradní designérka)“